Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Futbol, futbol, futbol... Przeżyjmy to jeszcze raz!
PDF Drukuj

alt       Futbol, futbol, futbol… - śpiewała Maryla Rodowicz w 1974 roku w Monachium, a jej piosenka towarzyszyła polskim piłkarzom, zagrzewając ich do boju. Utwór do dziś nucony jest przez nas z nostalgią i kojarzy się z dobrymi wynikami. Przebój sprzed lat przypomniano także podczas uroczystości 45-lecia Mistrzostw Świata, które odbyły się 21 października na Stadionie Narodowym w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Witold Bańka, minister Sportu i Turystyki; Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Telewizja Polska S.A.
    Na zaproszenie Prezesa Fundacji Kazimierza Górskiego, pana Janusza Jesionka, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu upamiętniającym zdobycie przez polskich piłkarzy trzeciego miejsca na Mistrzostwach Świata. Zarząd Fundacji wybrał naszą szkołę oraz Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Łodzi do reprezentowania wszystkich szkół im. Kazimierza Górskiego. Uczniom z Czaplinka towarzyszył pan burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

    Uczestnicy mieli okazję zwiedzić Stadion Narodowy. Podczas zwiedzania pan Stefan Szczepłek, polski dziennikarz sportowy i komentator, opowiedział nam różne ciekawostki i anegdoty związane z historią Stadionu Dziesięciolecia oraz z czasów obecnych. Następnie wysłuchaliśmy wykładu nt. zdrowego żywienia młodych sportowców.
     W głównej uroczystości brali udział byli reprezentanci Polski oraz działacze sportowi. Wspólnie obejrzeliśmy wspominkowy program z Mistrzostw Świata przygotowany przez Redakcję Sportową TVP. Sportowcy dzielili się z obecnymi wspomnieniami sprzed lat, każdy piłkarz otrzymał także pamiątkową statuetkę przedstawiającą p. Kazimierza Górskiego.
    Po zakończeniu spotkania wróciliśmy do Czaplinka zadowoleni, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyjątkowej uroczystości oraz zobaczyć „na żywo” legendy polskiego futbolu, Orły Górskiego. Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.
    Serdecznie dziękujemy Zarządowi Fundacji im. Kazimierza Górskiego za zaproszenie.