Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Być kobietą...
PDF Drukuj

8 Marca w czasach PRL-u obchodzony był w Polsce hucznie jako Dzień Kobiet. Z czasem jednak doniosłość tego święta wygasła. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku pokazali, że ten dzień można potraktować nie tylko jako okazję do czczenia i wielbienia kobiet, ale także jako humorystyczne przedstawienie walorów, jakimi szczycą się kobiety, nie zapominając przy tym o towarzyszących im czasem mężczyznach.

Część uczniów z klas V i VI w czwartek, 7 Marca 2019 roku, wystąpiła z przedstawieniem „Być kobietą” – najpierw przed społecznością szkolną, a następnie przed słuchaczami Uniwersytetu III Wieku w Górze Kalwarii. W programie były zarówno dowcipy i prawdy dotyczące charakterystyki typowej kobiety, jej cech charakteru, upodobań i zalet, jak i znane piosenki, a właściwie bardzo popularne przeboje m.in: „Być kobietą”, „O mnie się nie martw”, „Najwięcej witaminy”, „Bo z dziewczynami nigdy nie wie się” oraz „Ach, te baby”. Był też występ indywidualny uczennicy klasy V, Martynki Choińskiej, z piosenką „To nie ja byłam Ewą”. Nie zabrakło skeczy oraz typowych satyrycznych sytuacji ukazujących relacje damsko – męskie.

Cały program został wzbogacony tańcem „Chocolate” w wykonaniu wszystkich młodych artystów. Nasi uczniowie okazali się świetnymi aktorami. Znakomicie czuli się występując w murach naszej szkoły, ale także scena Ośrodka Kultury nie była dla nich żadnym wyzwaniem. Występ spotkał się tam z dużym zainteresowaniem. Artyści otrzymali wiele braw i gratulacji od słuchaczy Uniwersytetu III Wieku.

Kolejne przedstawienie, które odbyło się już 8 Marca, dla całej społeczności lokalnej w Czaplinku, było tylko uwieńczeniem sukcesu i potwierdzeniem zdolności aktorskich naszych uczniów. Po występie zebrani goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Była to okazja do spotkania się i miłego spędzenia piątkowego wieczoru.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym do naszej szkoły za poświęcony czas i uwagę.

alt alt alt