Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
Dzień Nauczyciela w naszej szkole
PDF Drukuj

11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Danuty Matrackiej przygotowali okolicznościowe przedstawienie. W imieniu Samorządu Uczniowskiego życzenia złożył przewodniczący, Nikodem Oliszewski. Miłe słowa do zebranych skierował także Pan Zbigniew Adamczyk. Ten dzień upłynął w miłej atmosferze.

alt   alt

 
I miejsce podczas IV Gminnego Święta Latawca
PDF Drukuj

W niedzielę, 6 października, odbyło się IV Gminne Święto Latawca. Uczniowie kl. V i VI utworzyli drużynę i reprezentowali naszą szkołę w zawodach. Latawce były wykonane samodzielnie pod okiem instruktora z Domu Kultury w Górze Kalwarii. Nasi uczniowie pilnie ćwiczyli na terenie szkoły puszczanie latawców i są efekty. Jako drużyna zajęliśmy I miejsce a w zawodach indywidualnych Maja Biczyk zajęła II miejsce. Wszystkim uczestnikom i rodzicom serdecznie dziękujemy za pomoc techniczną i wsparcie.

alt  alt

 
Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata
PDF Drukuj

We wtorek, 24 września, wszyscy uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji sprzątania świata. Dzięki zaangażowaniu uczniów posprzątaliśmy najbliższą okolicę. 

Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

alt   alt

 
Fizyka wszędzie styka
PDF Drukuj

W czwartek 10.10.2019r. w naszej szkole gościła grupa fizyków. Tematem przewodnim pokazów były właściwości gazów. Panowie zaprezentowali szereg doświadczeń z azotem, helem, parą wodną udowadniając, że gazy chociaż są niewidoczne to można doświadczalnie udowodnić ich istnienie. Nie zabrakło wybuchów, cienkich głosików po wdychaniu helu, kółek z dymu. Ciekawy był również pokaz, jak powstają chmury, na czym polega kondensacja pary wodnej, co to jest fala uderzeniowa. Na koniec uczniowie mieli okazję sprawdzić, jak współpracują ich półkule mózgowe czytając "kolorowy test". Danuta Matracka

 
"Piosenkostop"
PDF Drukuj

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę wybrały się do Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na widowisko słowno- muzyczne o bezpieczeństwie i ruchu drogowym „Piosenkostop”.
W sposób zabawny zostały przedstawione podstawowe zasady bezpieczeństwa w szkole, w domu i na ulicy oraz niektóre znaki drogowe. Monika Proszewska

 
Spotkanie autorskie
PDF Drukuj

W piękny słoneczny dzień - 25 września - klasa I pojechała do Szkoły Podstawowej w Dobieszu na spotkanie autorskie z Tomem Justyniarskim - obrońcą zwierząt i autorem lektury "Psie troski". Uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt.:"Lekcja miłości do zwierząt", podczas której prowadzący szczególną uwagę poświęcił miłości, empatii i szacunku do wszystkich istot żywych. Zebrani wysłuchali też fragmentów opowiadań z książki "Psie troski". Chętni mogli nabyć lekturę wraz z autografem. Nie zabrakło też zabaw integracyjnych. Po części oficjalnej na wszystkich uczestników programu "Integrowanie poprzez czytanie" czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. mw

 
Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole
PDF Drukuj


alt15 września na całym świecie obchodzony jest Dzień Kropki, tzn. święto kreatywności, odwagi i zabawy. W tym roku nasza szkoła także dołączyła do akcji. Z tej okazji chętni uczniowie klas 4-6 przyszli ubrani w kropki i groszki. Na górnym korytarzu znalazła się gazetka tematyczna, złożona w całości z ... kropek, na których uczniowie napisali lub narysowali swoje talenty, mocne strony. W piątek wszystkie starsze klasy poznały historię Vashti. Dziewczynka uwierzyła w swoje możliwości, odkryła swój talent. Po rozmowie o naszych zainteresowaniach, talentach i możliwościach każdy mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce przygotowanej przez uczniów klasy szóstej. 

Poza tym, uczniowie kl. II i IV w ramach zajęć świetlicowych tworzyli swoje obrazy kropkowe i kropkowego przyjaciela. Z kolei uczestnicy zajęć "Kreatywne pisanie" zmierzyli się z zadaniami rozwijającymi kreatywność i myślenie. 

To był wyjątkowy, kropkowy dzień. 

 
Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej
PDF Drukuj
alt 

Tradycyjnie 1 września w Czaplinie odbyły się obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na zaproszenie pana Zbigniewa  Adamczyka wzięli w nich udział uczniowie naszej szkoły. Przygotowaliśmy apel okolicznościowy, który zaprezentowaliśmy przed lokalną społecznością i zaproszonymi gośćmi.


 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20
PDF Drukuj

W poniedziałek, 2 września, punktualnie o godz. 8.30, usłyszeliśmy pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek. Rozpoczęliśmy rok szkolny 2019/2020. Pani Dyrektor Beata Kaczmarczyk powitała zgromadzonych Gości, Uczniów i Nauczycieli oraz Rodziców. Następnie kilka słów do zgromadzonych skierowali zaproszeni Goście. Podczas inauguracji roku szkolnego 

gościliśmy sekretarz Gminy Góra Kalwaria - Panią Beatę Kisiel, Pana Wojciecha Prus-Wiśniewskiego, Pana Zbigniewa Adamczyka oraz ks. Tomasza Wicherka. 

Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, który dzień wcześniej przedstawiali przed lokalną społecznością w Czaplinie. 

Wreszcie nadszedł czas, gdy na środek zostali zaproszeni pierwszoklasiści wraz z towarzyszącymi im Rodzicami. Po uroczystym ślubowaniu, każdy z nich został pasowany na ucznia i otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek przygotowany przez Rodziców. 

Po spotkaniu ogólnym wszyscy skierowali się do klas na spotkania z

wychowawcami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

alt  alt

 

 
Zajęcia adaptacyjne
PDF Drukuj

W ostatnim tygodniu wakacji odbyły się w naszej szkole zajęcia dla dzieci rozpoczynających we wrześniu edukację w oddziale przedszkolnym. Podczas dni adaptacyjnych dzieci miały okazję poznać się nawzajem, zapoznać z panią wychowawczynią oraz z budynkiem szkoły.
Dzieci wraz z rodzicami bawiły się przy muzyce, malowały, grały w piłkę i bawiły się na szkolnym placu zabaw. Miejmy nadzieję, że udział w tych zajęciach zmniejszy stres towarzyszący dzieciom podczas pierwszych dni w szkole.

alt  alt  alt

 
Półkolonie letnie
PDF Drukuj

       Półkolonie letnie w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku zorganizowane były w terminie 24.06.2019r – 05.07.2019r. Uczestniczyło w nich trzydzieścioro dzieci. Opiekę nad półkolonistami sprawowali kierownik oraz dwóch wychowawców.

 
Zakończenie roku szkolnego 2018/2019
PDF Drukuj


alt19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Pani Dyrektor Beata Kaczmarczyk powitała zebranych w sali zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli i uczniów. Tego dnia odwiedzili nas proboszcz parafii Sobików ks. prałat Włodzimierz Czerwiński oraz Pan Burmistrz Mateusz Baj i złożyli wszystkim zebranym życzenia wakacyjne. Obejrzeliśmy także program artystyczny przygotowany przez szóstoklasistów pod opieką wychowawczyni, pani Hanny Dobrzyńskiej. Tego dnia nastąpiło także uroczyste przekazanie sztandaru piątoklasistom. Następnie wszyscy absolwenci odebrali świadectwa a wyróżnieni - nagrody za wyniki w nauce oraz statuetki za sukcesy sportowe. Pani Dyrektor i wychowawcy klas wręczyli także nagrody najlepszym uczniom z klas I-VI. Dyplomami uznania nagrodzono rodziców, którzy w bieżącym roku szkolnym wspierali szkołę. Dwoje uczniów otrzymało dyplomy za stuprocentową frekwencję. 

 
Podsumowanie projektu
PDF Drukuj

18 czerwca spotkaliśmy się, by podsumować projekt, nad którym pracowaliśmy w tym roku szkolnym - naukę efektywnego planowania. Każdy z nas otrzymał zestaw niezbędny do planowania wolnego czasu w wakacje. Gdy spotkamy się po wakacjach, opowiemy sobie o efektach naszego planowania.

alt  alt

 

 
Szkolny Dzień Dziecka
PDF Drukuj

15 czerwca bawiliśmy się podczas szkolnego Dnia Dziecka z Teatrem Forma. Było super!

alt

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 20