Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
Dzień Babci i Dziadka
PDF Drukuj
Przyjmijcie, Kochani Dziadkowie, z serca płynące życzenia: dobrego zdrowia, dużo optymizmu i wszystkich marzeń spełnienia.
Obraz może zawierać: tekst „KOCHAMY WAS CAŁYM SERCEM”
Społeczność Szkoły Podstawowej w Czaplinku
 
DBD1    DBD2 
 
 
 
 
 
 
 
Wspólne kolędowanie
PDF Drukuj

Suną sanie pełne wiary,

pod choinką moc miłości,

zaś przy wigilijnym stole,

niech nadzieja nam zagości!

Niezapomnianych świąt Bożego Narodzenia życzą przedszkolaki i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku. Monika Proszewska Marta Półkosznik

https://www.facebook.com/SPCzaplinek/videos/2820836644871586

 

https://www.facebook.com/SPCzaplinek/videos/1758935430955708

 

 
Z głową w gwiazdach
PDF Drukuj

Dzisiaj uczniowie klasy drugiej zgłębiali tajniki astronomii na lekcji, którą przygotował dla nich p. Karol Wójcicki - popularyzator astronomii, podróżnik i Karol1pasjonat nocnego nieba.

Zaćmienie Słońca i zjawisko zorzy polarnej, zobrazowane zdjęciami i opowiedziane przez p. Karola, na długo pozostaną w pamięci dzieci.

Drugoklasiści mieli również okazję zobaczyć prawdziwego Świętego Mikołaja, którego odwiedził podróżnik.

Dziękujemy p. Karolowi Wójcickiemu za wspaniałą lekcję.

Klasa II wraz z wychowawczynią mw

Karol2  Karol5

Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/SPCzaplinek/photos/pcb.1079183969178101/1079183485844816

 

 
Mikołajki
PDF Drukuj

Dzisiaj rano w szkole czekała na nas niespodzianka. Z samego rana znaleźliśmy list od Mikołaja. Mik 4
W liście Mikołaj napisał wskazówki, jak odnaleźć prezenty, które zostawił w nocy w szkole.
Szukanie upominków, a później rozpakowywanie ich i wspólna zabawa, dostarczyło wielu niezapomnianych przeżyć. Świetnie się bawiliśmy.

Dziękujemy Mikołaju. MP

    Mik 3      Mik 1   Mik 5

 

 
Dzień Pluszowego Misia
PDF Drukuj

W dniu 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia, my także obchodziliśmy to święto, wykonaliśmy maski i zamieniliśmy się w misie i niedźwiedzie. Monika ProszewskaDPM 2020

Klasa druga także pamiętała o Dniu Misia. Chętni uczniowie wyturlali misie matematyczne. mw

 

Wyturlaj misia

 

 
Szkoła do hymnu
PDF Drukuj

W przeddzień 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości kolejny raz nasza szkoła dołączyła do akcji "Szkoła do hymnu". ŚN Zdalne1

Punktualnie o godzinie 11.11 zaśpiewaliśmy hymn - klasy 1-6 podczas lekcji zdalnych, natomiast przedszkolaki w szkole.

 

 

 

 

 
Jesień
PDF Drukuj

"Jesień, jesień jest na świecie, jesien1

złote liście zrzuca z drzewa,

a w nas radość rozbrzmiewa".

Cieszymy się z pięknej jesieni i doskonale się bawimy w żółtych i złotych liściach klonowych. Monika Proszewska

jesien3   jesien2  jesien4

 
Pomagamy innym
PDF Drukuj
Dziś przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję zbierania funduszy dla uczniów w Beninie. eduafryka
Z tej okazji uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią przygotowali pokazy fizyczne dla całej społeczności szkolnej. Zorganizowaliśmy również sprzedaż gier planszowych - dzieci przynosiły gry z domu, takie które były już im niepotrzebne. Akcja zakończyła się sukcesem, zebraliśmy ponad 600 zł, które wkrótce wpłacimy na konto fundacji EduAfryka. Czekamy jeszcze chwilę, bo niektórzy chcą jeszcze wpłacić. Nasza akcja promowała również działalność fundacji EduAfryka. Mam nadzieję, że poruszyło to serca naszych uczniów.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku. 
Jesteśmy również na Facebooku. Pozdrawiamy dm
 
 
Szkolny Dzień Orderu Uśmiechu
PDF Drukuj

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu został ustanowiony 4 października 2003 roku, święto ma na celu propagowanie idei dziecięcego Orderu Uśmiechu, a chodzi o prawa dziecka, małego obywatela. Order Uśmiechu to jedyne odznaczenie na świecie przyznawane przez dzieci, ma przeszło 50 lat. order uśmiechu

Za historią Orderu Uśmiechu kryje się jedno z ważniejszych nazwisk literatury dziecięcej Wanda Chotomska. To ona zainspirowała wiele osób do stworzenia tego odznaczenia.

6 października 2020 Samorząd Uczniowski zorganizował u nas Szkolny Dzień Orderu Uśmiechu. Cała społeczność szkolna na miłe rozpoczęcie dnia została obdarowana symbolicznymi orderami z uśmiechem. hd

 
Dzien Kropki w naszej szkole
PDF Drukuj

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia organizowane jest wiele ciekawych spotkań i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Peter H. Reynolds wydał książkę „The Dot”, czyli „Kropka”. Jej bohaterka namalowała specjalny znak – kropkę i zupełnie niespodziewanie odkryła swój talent. W efekcie powstała galeria prac stworzonych właśnie z kropek. Jej śladem poszli także w tym roku uczniowie naszej szkoły. W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Szkolny z okazji Dnia Kropki, wykonali na papierze swoje kropkowe dzieła, puszczając wodze fantazji. Wystawę części z tych prac podziwiać na tablicy Samorządu. Powstały tak piękne prace, że ciężko było wyłonić zwycięzcę. Za swoją kropkową twórczość gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, a nagrody otrzymają :

I miejsce Wiktoria Ratyńska kropka

II miejsce Maja Kwiatkowska

III miejsce Adam Wdowiak

wyróżnienie: Zofia Sadowska

                   Kaja Adamczyk

 

 

 
Wycieczka do lasu
PDF Drukuj

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do lasu, aby zbudować domki dla zwierząt. las1

Używały wyłącznie znalezionych w lesie materiałów przyrodniczych np. patyków, liści, mchu, żołędzi. Dzieci wykazały się niezwykłą wyobraźnią, inwencją i kreatywnością.


Powstały ciekawe i pomysłowe budowle, a przedszkolaki uczyły się, jak wspólnie tworzyć i współpracować w grupie. Monika Proszewska

Zdjęcia:https://www.spczaplinek.pl/wycieczki/category/112-do-lasu.html

 

 

 

 
"Sprzątanie świata"
PDF Drukuj

Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły dołączyły do międzynarodowej kampanii, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej "Sprzątanie świata - sś1Polska 2020".

Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I z dużym zaangażowaniem posprzątali teren ogrodu i boiska szkolnego.

Klasy II-VI pozbierały śmieci na drodze w kierunku Obrębu oraz udały się w głąb lasu, gdzie niestety odpadów było bez liku. Wszystkie trafiły do worków. Teraz okolica lśni, oby jak najdłużej.

 

 
Najlepsi w Turnieju Wiedzy Pożarniczej
PDF Drukuj

4 marca w Górze Kalwarii odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała Julia Zyś, która zajęła I miejsce w kategorii klas I-VI i będzie reprezentowała gminę Góra Kalwaria podczas rywalizacji na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu konkursu.

alt  alt

 

 
"Tajemnice przyrody"
PDF Drukuj

10 marca 2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Piasecznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym pn. "Tajemnice przyrody". Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac. Wśród laureatów są nasi uczniowie:

- Alan Pachocki - klasa III - II miejsce

- Zuzanna Ciosek - klasa II - III miejsce

- Kacper Jóźwiak - klasa I - III miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!!! mw

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 22