Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

  

Wydarzenia z życia szkoły
Jesień
PDF Drukuj

"Jesień, jesień jest na świecie, jesien1

złote liście zrzuca z drzewa,

a w nas radość rozbrzmiewa".

Cieszymy się z pięknej jesieni i doskonale się bawimy w żółtych i złotych liściach klonowych. Monika Proszewska

jesien3   jesien2  jesien4

 
Pomagamy innym
PDF Drukuj
Dziś przeprowadziliśmy w naszej szkole akcję zbierania funduszy dla uczniów w Beninie. eduafryka
Z tej okazji uczniowie klasy 6 wraz z wychowawczynią przygotowali pokazy fizyczne dla całej społeczności szkolnej. Zorganizowaliśmy również sprzedaż gier planszowych - dzieci przynosiły gry z domu, takie które były już im niepotrzebne. Akcja zakończyła się sukcesem, zebraliśmy ponad 600 zł, które wkrótce wpłacimy na konto fundacji EduAfryka. Czekamy jeszcze chwilę, bo niektórzy chcą jeszcze wpłacić. Nasza akcja promowała również działalność fundacji EduAfryka. Mam nadzieję, że poruszyło to serca naszych uczniów.
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku. 
Jesteśmy również na Facebooku. Pozdrawiamy dm
 
 
Szkolny Dzień Orderu Uśmiechu
PDF Drukuj

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu został ustanowiony 4 października 2003 roku, święto ma na celu propagowanie idei dziecięcego Orderu Uśmiechu, a chodzi o prawa dziecka, małego obywatela. Order Uśmiechu to jedyne odznaczenie na świecie przyznawane przez dzieci, ma przeszło 50 lat. order uśmiechu

Za historią Orderu Uśmiechu kryje się jedno z ważniejszych nazwisk literatury dziecięcej Wanda Chotomska. To ona zainspirowała wiele osób do stworzenia tego odznaczenia.

6 października 2020 Samorząd Uczniowski zorganizował u nas Szkolny Dzień Orderu Uśmiechu. Cała społeczność szkolna na miłe rozpoczęcie dnia została obdarowana symbolicznymi orderami z uśmiechem. hd

 
Dzien Kropki w naszej szkole
PDF Drukuj

Międzynarodowy Dzień Kropki, to co raz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września. Tego dnia organizowane jest wiele ciekawych spotkań i happeningów, które pomagają dzieciom odkrywać talenty, poznawać swoje mocne strony, pobudzać wyobraźnię i wspólnie się pobawić.

Peter H. Reynolds wydał książkę „The Dot”, czyli „Kropka”. Jej bohaterka namalowała specjalny znak – kropkę i zupełnie niespodziewanie odkryła swój talent. W efekcie powstała galeria prac stworzonych właśnie z kropek. Jej śladem poszli także w tym roku uczniowie naszej szkoły. W konkursie zorganizowanym przez Samorząd Szkolny z okazji Dnia Kropki, wykonali na papierze swoje kropkowe dzieła, puszczając wodze fantazji. Wystawę części z tych prac podziwiać na tablicy Samorządu. Powstały tak piękne prace, że ciężko było wyłonić zwycięzcę. Za swoją kropkową twórczość gratulacje należą się wszystkim uczestnikom, a nagrody otrzymają :

I miejsce Wiktoria Ratyńska kropka

II miejsce Maja Kwiatkowska

III miejsce Adam Wdowiak

wyróżnienie: Zofia Sadowska

                   Kaja Adamczyk

 

 

 
Wycieczka do lasu
PDF Drukuj

W słoneczne czwartkowe przedpołudnie dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się do lasu, aby zbudować domki dla zwierząt. las1

Używały wyłącznie znalezionych w lesie materiałów przyrodniczych np. patyków, liści, mchu, żołędzi. Dzieci wykazały się niezwykłą wyobraźnią, inwencją i kreatywnością.


Powstały ciekawe i pomysłowe budowle, a przedszkolaki uczyły się, jak wspólnie tworzyć i współpracować w grupie. Monika Proszewska

Zdjęcia:https://www.spczaplinek.pl/wycieczki/category/112-do-lasu.html

 

 

 

 
"Sprzątanie świata"
PDF Drukuj

Po raz kolejny dzieci z naszej szkoły dołączyły do międzynarodowej kampanii, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej "Sprzątanie świata - sś1Polska 2020".

Przedszkolaki oraz uczniowie klasy I z dużym zaangażowaniem posprzątali teren ogrodu i boiska szkolnego.

Klasy II-VI pozbierały śmieci na drodze w kierunku Obrębu oraz udały się w głąb lasu, gdzie niestety odpadów było bez liku. Wszystkie trafiły do worków. Teraz okolica lśni, oby jak najdłużej.

 

 
Najlepsi w Turnieju Wiedzy Pożarniczej
PDF Drukuj

4 marca w Górze Kalwarii odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej  "Młodzież zapobiega pożarom". Naszą szkołę reprezentowała Julia Zyś, która zajęła I miejsce w kategorii klas I-VI i będzie reprezentowała gminę Góra Kalwaria podczas rywalizacji na szczeblu powiatowym. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas kolejnego etapu konkursu.

alt  alt

 

 
"Tajemnice przyrody"
PDF Drukuj

10 marca 2020r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Piasecznie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w powiatowym konkursie plastycznym pn. "Tajemnice przyrody". Na konkurs wpłynęło ponad 400 prac. Wśród laureatów są nasi uczniowie:

- Alan Pachocki - klasa III - II miejsce

- Zuzanna Ciosek - klasa II - III miejsce

- Kacper Jóźwiak - klasa I - III miejsce.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu!!! mw

 
Segregujemy odpady
PDF Drukuj

2 marca 2020r. w naszej szkole odbył się apel, podczas którego p. Danuta Matracka segr1przeprowadziła pogadankę n.t. segregacji odpadów. Pokazała również, jak segregować odpady, do którego z pięciu koszy wrzucać jakie śmieci. Pani Dyrektor Beata Kaczmarczyk zwróciła się do wszystkich zebranych, aby pamiętali o przestrzeganiu zasad higieny oraz prawidłowym myciu rąk. mw

Zdjęcia:https://www.spczaplinek.pl/galeria/category/111-segregowanie-odpadow.html

 

 
Bezpieczne ferie zimowe
PDF Drukuj

Tradycyjnie przed feriami zebraliśmy się w zastępczej sali gimnastycznej, by obejrzeć przedstawienie profilaktyczne na temat bezpiecznych ferii zimowych. W tym roku zasady rozsądnego korzystania z uroków zimy przypomnieli uczniowie klas IV-VI pod kierunkiem p. Hanny Dobrzyńskiej. Pamiętając, że bezpieczeństwo i rozwaga musi być u nas podstawą, udaliśmy się na dwutygodniowy odpoczynek od nauki.

alt alt 

 
Dzień Otwarty
PDF Drukuj

Tuż przed feriami w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla kandydatów do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia prezentacji o życiu szkoły, którą przygotowała i przedstawiła zebranym uczennica klasy VI. Następnie kandydaci i ich rodzice mieli okazję zwiedzić szkołę i poznać kadrę pedagogiczną, którą przedstawiła p. dyrektor Beata Kaczmarczyk. Uczniowie kl. IV-VI wystąpili w przedstawieniu profilaktycznym o bezpieczeństwie podczas zimy. Swoje talenty zaprezentowali także indywidualnie: Maks Bonder, Blanka Pasternak i Wiktoria Ratyńska. Dzieci miały okazję uczestniczyć także w zajęciach pokazowych: tanecznych, przyrodniczych oraz plastycznych. Małym gościom bardzo się u nas podobało, przecież "w naszej szkole jest jak w domu".

alt alt alt

 
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020
PDF Drukuj

W piątek przed feriami, 7-go lutego 2020r., obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie klas IV-VI urządzili happening chodząc Resized 20200207 095851 9097po szkole z tabliczkami, na których widniały hasła promujące bezpieczeństwo w sieci. Na korytarzu szkolnym można podziwiać plakaty wykonane przez uczniów klas starszych, którzy włączyli się w ogólnopolską akcję "Nie hejtuję - reaguję". Uczniowie klas IV-VI zrealizowali też program "3...2...1...Bezpieczny Internet", natomiast uczniowie klas I-III projekt "Sieciaki" - o bezpieczeństwie dzieci w Internecie".

Pamiętajmy o bezpieczeństwie w sieci każdego dnia!!! mw

Zdjęcia:https://www.spczaplinek.pl/imprezy-szkolne/category/110-dzie-bezpiecznego-internetu-2020.html

 

 

 
Baśń wielkopokoleniowa
PDF Drukuj

5 lutego klasy I-III wraz z wychowawczyniami i rodzicami wybrały się do Teatru Buffo na musical pt.„Piotruś Pan”. 144965840856680828f3c27

Ponadczasowa opowieść o chłopcu, który nie chciał dorosnąć została wspaniale opowiedziana. Niesamowita gra aktorów, efekty dźwiękowe i wizualne, uczyniły spektakl wyjątkowym widowiskiem.

Dzieci były zachwycone tańcem Indian wśród widowni, unoszącymi się w powietrzu dziećmi, krokodylem pryskającym wodą na publiczność, obrotową wyspą, a także ogromnym statkiem pirackim. Poznanie przygód głównego bohatera miało uświadomić dzieciom, że w realnym życiu nie można uciekać od obowiązków i odpowiedzialności w świat iluzji i marzeń. mw

 

 

 
Bezpiecznie na wsi
PDF Drukuj

Dzisiaj gościliśmy p. Katarzynę Gaca - pracownika KRUS-u, która przeprowadziła prelekcję naResized 20200127 083003 5319 temat pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz konkursu "Bezpiecznie na wsi: nie ryzykujesz, gdy zwierzęta znasz i szanujesz". mw

 

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>
Strona 1 z 22