Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku.

Osiągniecia sportowe

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział w Mazowieckiech Igrzyskach

Młodzieży Szkolnej, jak również w innych zawodach sportowych. Jak na tak niewielką szkołę możemy pochwalić się wieloma sukcesami sportowymi zarówno indywidualnymi jak i zespołowymi.

W roku szkolnym 2009/2010 w ogólnej klasyfikacji XII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, w ramach Mistrzostw Powiatu Piaseczyńskiego Szkół Podstawowych nasza szkoła zajęła 10 miejsce wśród 37 pozostałych szkół z całego powiatu. Natomiast na etapie gminnym zajęliśmy 2 miejsce wśród 9 szkół z terenu gminy Góra Kalwaria. To był niezwykły rok, miejmy nadzieję, że uda nam się powtórzyć ubiegłoroczny sukces.

Wywalczyliśmy srebro w Turnieju Piłkarskim!
PDF Drukuj

16.05.2019 odbył się XXIV Turniej Piłki Nożnej Dzieci do lat 13 im. Kazimierza Górskiego. Nasza drużyna, po pięknych i zaciętych meczach, zajęła II miejsce. Janek Golik został najlepszym zawodnikiem turnieju. Jesteśmy z sukcesu drużyny i Janka bardzo dumni, tym bardziej, że nasza szkoła nie opuściła żadnego turnieju. Gratulujemy również Panu Mateuszowi Kalinowskiemu, który przygotowywał drużynę. Dziękujemy naszym wiernym kibicom, absolwentom naszej szkoły!

alt   alt

Brąz naszych szczypiornistów!
PDF Drukuj

altJesteśmy niezmiernie dumni z drużyny naszych chłopców, która wczoraj (20 lutego) zajęła 3 miejsce w turnieju piłki ręcznej w Górze Kalwarii. W zawodach wzięło udział 8 drużyn a o 3 miejsce walczyliśmy z SP nr 2, tym bardziej cieszymy się z wygranej.

Zdobyliśmy srebro w siatkówce!
PDF Drukuj

W gminnym Turnieju Piłki Siatkowej chłopców nasi uczniowie wywalczyli drugie miejsce. To ogromny sukces, ponieważ wygraliśmy ze szkołami, które mają sale gimnastyczne.

alt   alt

Jesteśmy najlepszymi tenisistami w gminie!
PDF Drukuj

Na początku stycznia nasi reprezentanci brali udział w Turnieju Tenisa Stołowego w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieżowych i zajęli pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców. Kilka dni później reprezentowali gminę podczas zawodów powiatowych, gdzie dziewczynki zajęły czwarte, zaś chłopcy piąte miejsce. Wszyscy bardzo się starali, walczyli dzielnie, godnie reprezentowali naszą Szkołę. Serdecznie gratulujemy!

alt    alt

Unihokej Dziewcząt
PDF Drukuj

Grudzień - miesiąc unihokeja.

Reprezentacja Dziewcząt dzielnie walczyła w zawodach Unihokeja które miały miejsce w Zespole Szkół w Brześcach. Dziewczęta pomimo najszczerszych chęci i pełnego zangażowania zajęły dopiero 7 miejsce.

Grudzień miesiącem unihokeja.

Reprezentacja Chłopców zajęła 4 miejsce w zawodach Unihokeja które miały miejsce w Zespole Szkół w Brześcach.

W biegu po zwycięstwo!!!
PDF Drukuj

W niedzielny poranek - 12 listopada 2017r. - wielu uczniów naszej szkoły przybyło ze swoimi rodzicami do Góry Kalwarii, aby wziąć udział w XXV Biegach Niepodległościowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Wszyscy uczestnicy, którzy zgromadzili się pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, po oficjalnym otwarciu zawodów, udali się na linię startu. Dzieci rywalizowały w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców. alt

Wielki sukces odniosła Milena Dobrzyńska - uczennica klasy III naszej placówki, która zdobyła I miejsce w kategorii rocznik 2010-2009 dziewczęta 300m. Milenka z dużą przewagą pokonała rywalki.

Wszyscy biorący udział w biegach otrzymali pamiątkowe medale. Gratulujemy młodym patriotom wspaniałej postawy!!! Zdjęcia http://www.spczaplinek.pl/sport/category/68-biegi-niepodlegociowe-2017r.html mw

Turniej Piłki Nożnej
PDF Drukuj
2.06.2017r. odbył się "XXII TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DZIECI DO LAT 13 IM. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO O PUCHAR BURMISTRZA GÓRY KALWARII". Nasza szkoła brała w nim udział również 22 raz. Turniej organizował OSIR Góra Kalwaria przy współorganizacji MKS Korona oraz Nadstal Krzaki Czaplinkowskie. Na turniej zaproszono byłych piłkarzy Marcina Mięciela i Macieja Bykowskiego. Gośćmi honorowymi byli Prezes Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej Zdzisław Łazarczyk. Patronat imprezy objął PZPN. W rozgrywkach wzięło udział 13 drużyn chłopców i 11 drużyn dziewcząt.alt
Zawody rozpoczęły się o godz. 9.20 przywitaniem zawodników i przybyłych gości. Uroczyste otwarcie turnieju poprzedziła krótka przemowa Burmistrza Dariusza Zielińskiego, który przypomniał, że pomysłodawcą i organizatorem turnieju był nasz nauczyciel wychowania fizycznego Pan Henryk Chromiński.
Zawody odbyły się w miłej atmosferze przy bardzo dobrej pogodzie. Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Z. Gazda, W. Krawczyk, K. Grabarczyk, O. Skomorowska, W. Tywonek, A. Zyś, A. Gawęda
oraz drużyna chłopców w składzie: Sz. Zyś, M. Gieleciński, M. Kamiński, M. Sobiepanek, J. Adamek, B. Radliński, D. Sieciński, D. Berliński, D. Golik.
Drużyna chłopców w fazie grupowej nie przegrała żadnego meczu i z pierwszego miejsca awansowała do ćwierćfinałów. W ćwierćfinale przegrali z drużyną z Czerska 1:2. Dziewczęta walczyły na boisku z pełnym poświęceniem , wygrywając jeden mecz a pozostałe przegrywając niewielka ilością bramek. Gratulujemy postawy i godnego reprezentowania szkoły, jesteśmy z was dumni.